Registrácia / Prihlásenie
VOLUME PAUSE

Vráťme Slovenský strelecký zväz strelcom

HOME  »  Diskusné témy  »  Čo motivuje "strelcov"?

Čo motivuje "strelcov"?

23.apríl 2021  |  Diskusia  |  Naspäť »

Motivácia je hybná páka každej ľudskej činnosti.

Čo motivuje všetkých nás, čo sa točíme okolo streľby? Strelcov, trénerov, rozhodcov, funkcionárov, rodičov ...?

Určite každý z nás sa už zamýšľal nad tým, prečo sa točí okolo streľby? Prečo venujeme streľbe množstvo svojho voľného času, často aj peňazí.

Niekoho motivujú peniaze (v akejkoľvek forme alebo podobe), napr. možnosť mať platené miesto ako reprezentant alebo tréner a tak robiť to čo ich a ešte za to poberať plat. Alebo dostávať zaplatené za rozhodovanie, alebo...

Kedysi bola veľká motivácia dostať sa na preteky do zahraničia, je to motivácia aj dnes, keď do zahraničia môže ísť (ak na to má) ktokoľvek, kdekoľvek a kedykoľvek ?

Určite sú aj takí, ktorých motivujú víťazstvá, ocenenie, pocit, že sú najlepší, prípadne ich motivujú úspechy ich zverencov.

Možno niekoho motivuje vedomie, že je uznávaný ako odborník na niečo, že vie opraviť zbrane, urobiť dobrú pažbu, pozná pravidlá do posledného písmenka a vie ich aj používať, že vie prednášať alebo písať a ľudia sa na jeho slová alebo články tešia.

Pre mnohých je motivácia určite aj možnosť udržiavať sociálne kontakty, stretávať sa s ľudmi, s ktorými si majú čo povedať, s ktorými si rozumejú, mať možnosť si posedieť v krčme pri pive a porozprávať sa.

Čo motivuje vás, že sa venujete športovej streľbe a čo by vás ešte viac motivovalo?

Každý z nás ma inú motiváciu, takže nie je jednoduché nastaviť procesy v SSZ tak, aby sme vedeli motivovať každého.

Ale bolo by určite dobre vedieť, čo koho motivuje a čo by ich motivovalo k tomu, aby robili niečo viac, aby napr. dosahovali lepšie výsledky. Ale asi kým sa neopýtame a nedostaneme pravdivé odpovede, tak si môžeme mylne myslieť, že to čo motvuje nás osobne, tak motivuje aj ostatných.

Diskusia

Pravidlá diskusie od 1. 5. 2020:

Zapojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následne po prihlásení sa.

NAHOR
Tento web používa súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií...