Registrácia / Prihlásenie
VOLUME PAUSE

Vráťme Slovenský strelecký zväz strelcom

HOME  »  Diskusné témy  »  Európske hry seniorov Tampere 2023

Európske hry seniorov Tampere 2023

29.apríl 2022  |  Diskusia  |  Naspäť »

SSZ podporuje strieľanie seniorov napr. aj zafinancovaním výjazdu na medzinárodné majstrovstvá Českej republiky veteránov a uhradením nákladov na organizáciou medzinárodných majstrovstiev Slovenska veteránov.

ISSF donedávna neorganizovalo žiadne oficiálne seniorské majstrovstvá, až v roku 2019 nemecký DSB pod záštitou ISSF zorganizoval historické prvé majstrovstvá sveta seniorov v Suhle. V roku 2021 mali byť ďalšie majstrovstvá sveta, ale kvôli COVIDu boli zrušené.

Ale existuje medzinárodná asosiácia seniorských súťaži, IMGA, ktorá už dlhé roky organizuje medzinárodné súťaže pre seniorov. Tieto súťaže Master Games, sú organizované ako svetové alebo kontinentálne. Organizované sú však ako obrovské podujatia vo viacerých športoch, zimné, letné, ale nie na všetkých hrách boli všetky odvetia športovej streľby.

V roku 2019 sa uskutočnili v talianskom Toríne Európske hry seniorov, v roku 2013 tam boli svetové hry seniorov, na oboch strelci zo Slovenska doniesli viacero medailí. Tieto hry sú určené hlavne pre nadšencov, pre ktorých je motiváciou sa dostať strieľať do zahraničia, zúčastniť sa veľkolepých hier, programom a rozsahom ako "menšie olympíjske hry".

Je potrebné si uvedomiť, že tieto hry pre seniorov organizované IMGA sú určené pre seniorov, takže aj účasť a výsledky tomu zodpovedajú, vo všeobecnosti sú nižšie ako boli majstrovstvá sveta seniorov v roku 2019.

Predpokladáme, že ani na tieto európske hry vo fínskom Tampere nevyšle SSZ oficálnu reprezentáciu, takže účasť asi bude len na náklady účastníkov. Určite sa však niektorí strelci seniori chcú tohto podujatia zúčastniť, takže ak niekoho z našich seniorov osloví príležitosť si vyskúšať niečo nové, zažiť atmosféru žičlivosti, radosti a nájsť si čas na pozretie iných športov a oficiálnych ceremoniálov, tak vám budeme prinášať informácie o tomto podujatí. Kvôli tomu, že v niektorých športoch sú už 30 roční seniormi, majú praktický všetky športy v rámci IMGA vekové kategórie aj pre tridsiatnikov, takže je to príležitosť aj pre mladších strelcov zažiť zaujímavé podujatie.

Oficiálnu stránku podujatia nájdete tu, ak by ste si chceli pozrieť strelecké výsledky z predošlých podujatí, tak ich nájdete kliknutím sem.

Oficiálna registrácia na Tampere sa začne v septembri, strelecké súťaže sú pánované na 26. 6. až 1. 7. 2023.

Anketa

Má zmysel motivovať seniorov do pokračovania streleckej činnosti aj medzinárodnými podujatiami pre seniorov?
Výsledky hlasovania:
  • ÁNO: 13x  
    68%
  • NIE: 6x  
    32%

Diskusia

Pravidlá diskusie od 1. 5. 2020:

Zapojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následne po prihlásení sa.

NAHOR
Tento web používa súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií...