Registrácia / Prihlásenie
VOLUME PAUSE

Vráťme Slovenský strelecký zväz strelcom

HOME  »  Diskusné témy  »  Koncepčná práca v SSZ

Koncepčná práca v SSZ

31.august 2022  |  Diskusia  |  Naspäť »

Asi všetci sme sa už stretli s tým, že SSZ za vyše tridsať rokov existencie nevypracoval ucelenä koncepciu rozvoja nášho streleckého športu.

Na začiatku skupina "otcov zakladateľov" SSZ myslela na veľa vecí, využili svoje skúsenosti a vybudovali v prvých rokoch naozaj fungujúci systém. Potom začal postupný úpadok SSZ, nereagujeme na zmeny v streľbe, v demografii, v spoločnosti.

Naučili sme sa žiť len z roka na rok, od dotácie do dotácie, nemysliac veľmi na budúcnosť (najmä v narábaní s financiami).

Až minuloročný Zjazd v Nitre konečne zaviazal nové vedenie SSZ, aby určil komisiu, ktorá vypracuje návrh stratégie rozvoja SSZ a návrh predloží verejnosti na diskusiu. Za vyše roka zatiaľ nikto nič nevidel. Vytvoriť koncepciu či stratégiu nie je jednoduché, ale aby za vyše roka nebola prezentovaná ani čiarka? Vytvorila sa vôbec nejaká komisia a stretáva sa?

Všetci vieme, že budúcnosť sú hlavne mladí, ale zatiaľ hrajú početný prám hlavne tá starší, skúsenejší, na ktorých sa vedenie SSZ pozerá tak cez prsty. Pán Vincent Kubík si situáciu okolo seniorov dlhodobo všíma a teraz konečne ukázal, prečo si ho ľudia v SSZ desaťročia vážia, že vie používať fakty, je analytický, vie navrhnúť priechodné riešenia. Takže prichádza s návrhom ako je možné riešiť problematiku seniorov, škoda že až teraz a nie na začiatku sezóny. Ale všetka česť mu, že sa vyjadril k dôležitej téme a že samožno členovia VV a komisií zamyslia nad jeho slovami a niečo podniknú, možno aj zrealizujú jeho návrhy.

Jeho list si viete prečítať vľavo od tohto textu a ak máte potrebu, kľudne sa k nemu vyjadrite. Keďže pán Kubík konečne pričiel s niečim pozitívnym, bude mu umožnené sa v tejto konkrétnej téme vyjadrovať a komunikovať na našom fóre.

Diskusia

Pravidlá diskusie od 1. 5. 2020:

Zapojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následne po prihlásení sa.

NAHOR
Tento web používa súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií...