Registrácia / Prihlásenie
VOLUME PAUSE

Vráťme Slovenský strelecký zväz strelcom

HOME  »  Diskusné témy  »  Zaujímavé finančné transakcie SSZ vo výpisoch z účtu

Zaujímavé finančné transakcie SSZ vo výpisoch z účtu

1.november 2022  |  Diskusia  |  Naspäť »

SSZ už roky zverejňuje mesačne výpis z jedného bežného bankového účtu, na ktorá dostáva dotáciu od štátu a z ktorého platí rôzne úhrady, pravdepodobne tie, ktorou sa dotácia od štátu vyúčtuje (nevieme či má SSZ aj iné), Takisto je zverejňovaný výpis z bankového účtu kde už cca 2 roky má SSZ cca 1,5 milióna eur (pôvodne) určených na výstavbu náhradnej strelnice za Trnavu.

Z výpisov sme sa v minulosti dozvedali, že SSZ platil pravidelne za "právnu pomoc", teraz sme napr. zistili, že sme začali platiť za externé vedenie účtovníctva 931 eur mesačne, bez toho aby sa na SSZ znížil počet zamestnancov.

V septembrovom výpise sme sa dozvedeli, že pre SSZ zrealizovala import dát do štátneho IS športu a aktualizovala členskú základňu externá firma za sumu 3498 eur. Uvidíme, či sa na to bude niekto pýtať a či také faktúry bude SSZ dostávať pravidelne, súdiac podľa aktualizácie členskej základne, ktorá sa musí robiť pravidelne.

Je veľmi zaujímavé, že na webe SSZ sú zverejnené prakticky všetky zmluvy týkajúce sa športu, ale takéto "ekonomické" zmluvy, kde sa dá zistiť dohodnutý výkon činnosti zverejňované spravidla nie sú a určite by mali byť, aj pre verejnú kontrolu efektivity, hlavne ak ide o opakujúce sa činnosti.

Nikde v zápisoch z VV nie je zapísané, žeby sa niektorý z členov VV pýtal na takéto plnenia a zmluvy k nim predchádzajúce, takže sa dá predpokladať, že všetky takéto plnenia sú so súhlasom (minimálne s vedomím) všetkých členov VV, vrátane zástupcov športovcov vo VV.

V tejto téme budeme poukazovať na nové zaujímavé platby SSZ, ale nebudeme spravidla komentovať "bežné" finančné operácie, ktoré sa dejú na pravidelnej báze, hlavne na základe zverejnených zmlúv.

Tým, že SSZ už roky zverejňuje výpisy so svojho bežného účtu, má každý (nie len členovia SSZ) možnosť dostať sa k finančným informáciam, takže už neobstojí argument, že SSZ vyslovene niečo tají. Akurát nie ku všetým finančným operáciam vieme pozadie, prečo a na základe čoho boli vyplatené a či prebehlo nejaké výberové konanie na dodávateľa.

Diskusia

Pravidlá diskusie od 1. 5. 2020:

Zapojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následne po prihlásení sa.

NAHOR
Tento web používa súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií...