Registrácia / Prihlásenie
VOLUME PAUSE

Vráťme Slovenský strelecký zväz strelcom

Úvod  »  Diskusné témy  »  On-line liga na Slovensku

On-line liga na Slovensku

14.október 2020  |  Diskusia  |  Naspäť »

Existuje množstvo on-line líg v okolitých krajinách, ale aj celosvetových, ale na Slovensku nikto zatiaľ žiadnu nezorganizoval, pretože nie je záujem zo strany slovákov, s odvolaním, že ľudia budú podvádzať.

Takže pre všetkých, ktorí veria v šport a v to, že nie každý je podvodník, spúšťame prvú on-line ligu na Slovensku. 

Základné pravidlá  sú upresnené v priložených propozíciách, ale v skratke:

1)VzPi a VzPu podľa pravidiel ISSF

2) disciplíny VzPi 40, VzPi 60 a VzPu 40, VzPu 60 (v stoji)

3) bez vekových kategórií, len podľa počtu súťažných rán (40 alebo 60), strelec si zvolí sám, či chce strieľať 40 alebo 60 rán,

4) začiatok 1. časti súťaže je 19.10.2020, koniec 13.12.2020, 8 kôl, kolo začína vždy v pondelok a končí v nedeľu. Začiatok 2. časti súťaže je 11. 1. 2021 a koniec 7. 3. 2021, aj v 2. časti je 8 kôl.

5) Strieľa sa na elektronické terče (odporúča sa elektronický terč fínskej spoločnosti InBand, ale nie je podmienkou), elektronický simulátor Scatt, alebo na papierový terč vyhodnotený pomocou aplikácie Target Scan.

6) Strieľa sa v domácich alebo klubových priestoroch, na elektronicky alebo papierový terč na 10 metrov, so Scattom na ľubovoľnú vzdialenosť. Do papierových terčov sa strieľa 5 súťažných rán vo VzPi a jedna súťažná rana vo VzPu.

7) Výsledok každého kola je potrebné zaslať ma email vysledky@strelcom.sk vždy najneskôr v pondelok do 9:00, výsledok poslaný po 9:00 sa započíta do ďalšieho kola. Do každého kola sa započíta len jeden výsledok, Výsledok bez priloženého vyhodnoteného PDF výstupu je neplatný

8) Celkové poradie sa určí ako priemer z dvoch najlepších a dvoch najhorších výsledkov strelca v každej časti súťaže. V prípade zhody rozhoduje vyšší počet centrových desiatok, potom najhorší výsledok strelca, ak sa nerozhodlo, tak druhý najhorší výsledok, nakoniec los.

9) Prihlášky sa zasielajú výhradne e-mailom na adresu strelci@strelcom.sk. Prihlášky sa prijímajú najneskôr do 15.11.2020. Štartové listiny sa budú priebežne aktualizovať podľa prihlášok. Jeden strelec sa môže prihlásiť aj na VzPu aj na VzPi, ale na rovnaký počet rán v oboch disciplínach. Zaslaním prihlášky a výsledkov strelec súhlasí so spracovaním svojich zaslaných osobných údajov a výsledkov a ich zverejnením. 

10) Výsledky je potrebné zaslať e-mailom vrátane PDF prílohy,  pomenovanej menom strelca a dátumom vytvorenia súboru. Bez priloženého PDF súboru nebude výsledok uznaný, s výnimkou odkazu na výsledok dosiahnutý v regulárnej súťaži.

11) Prví traja v každej disciplíne budú odmenení diplomom, medailou a vecnou cenou.

12) Ak v súťaži bude vyhodnotených najmenej 16 strelcov v každej disciplíne, prvých 16 strelcov z každej disciplíny bude pozvaných na finále, v ktorom budú súťažiť zmiešané páry (jeden puškár a jeden pištoliar) v časoch a počte rán ako podľa pravidiel ISSF pre súťaž mixov. Finále sa uskutoční v termíne a mieste, ktoré budú včas oznámené  podľa  aktuálnej pandemickej. situácie. Zmiešané páry (jeden puškár a jeden pištoliar) sa vytvoria priamo na súťaži podľa kľúča, ktorí bude oznámený pred začiatkom konania finále, zo 64 nominovaných strelcov sa na začiatku vytvorí 32 zmiešaných párov. Prvé tri zmiešané páry vo  finale budú  odmenené cenami v celkovej hodnote 7560 eur. Víťazný zmiešaný  pár obdrží  vzduchovú pušku a vzduchovú pištoľ PARDINI.

13) Štartovné, v on-line časti bez štartovného, v živom finále 20 eur.

14) Strelcom, ktorí reprezentovali krajinu v disciplíne VzPu alebo VzPi v rokoch 2017 sa z dosiahnutého výsledku odpočíta 5 bodov, kvôli vyrovnaniu šancí pre všetkých účastníkov.

Hlavný sponzor súťaže venuje víťaznému zmiešanému páru vzduchovú pušku GPR1 a vzduchovú pištoľ K12

Sponzor súťaže venuje pre druhý zmiešaný pár 2 elektronické terče

Sponzor súťaže venuje tretiemu zmiešanému páru 2 elektronické strelecké trenažéry SCATT BASIC

Sponzor súťaže venuje štvrtému zmiešanému páru darčekové poukážky na bezplatné komplexné vyšetrenie a terapiu

Sponzor súťaže venuje puškárským členom 5 až 8 zmiešaného páru kvalitný strelecký remeň

Sponzor súťaže organizačne zabezpečuje celú súťaž

Súbory k článku

Anketa

Chceli by ste, aby takéto online súťaže zastrešoval a organizoval SSZ, možno aj celoročne?




Výsledky hlasovania:
  • ÁNO: 67x  
    86%
  • NIE: 11x  
    14%

Diskusia

Pravidlá diskusie od 1. 5. 2020:

Zapojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následne po prihlásení sa.

NAHOR
Tento web používa súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií...