Registrácia / Prihlásenie
VOLUME PAUSE

Vráťme Slovenský strelecký zväz strelcom

HOME  »  Diskusné témy  »  Potrebujem poradiť so streleckým problémom

Potrebujem poradiť so streleckým problémom

15.apríl 2020  |  Diskusia  |  Naspäť »

Prebehla tu divoká diskusia, že stránka SSZ je počas pandémie ako mŕtvy chrobák.

Aby sme ukázali, že čas sa dá využiť počas pandémie aj rozumne, rozhodol som sa všetkým strelcom ponúknuť nasledovnú službu.
Pokiaľ máte akýkoľvek problém, tak mi ho napíšte. Buď priamo tu na www.strelcom.sk, alebo ak Vám to lepšie vyhovuje, tak emailom na strelci@strelcom.sk a ja Váš problém vložím do diskusie, samozrejme bez Vašej identifikácie.

Či ide o právny problém, technický problém so zbraňou, problém s výkladom niektorých ustanovení pravidiel, problém v tréningu, nezáleží na tom, o aký typ problému pôjde, len by sa mal týkať streľby. Len sa pokúste poskytnúť všetky informácie, ktoré pomôžu lepšie odpovedať na problém a možno aj to, či ste začiatočník, alebo už skúsený strelec, aby sme vedeli odpoveď sformulovať primerane Vaším streleckým skúsenostiam. Uznáte, že asi poradiť Jurajovi Tužinskému si vyžiada inú odpoveď ako začiatočníkovi, ktorý začal strieľať tento rok.

Nie som všeznalec, takže ak bude potrebné, s problémom sa obrátim na tých najkompetentnejších, ktorí budú vedieť a chcieť na problém odpovedať a poradiť Vám. Určite sa nájde aj medzi nami mnoho takých, ktorí majú rovnaký alebo podobný problém a aj takých čo budú vedieť odpovedať a poradiť a budú odpovedať priamo tu v diskusii k problému.

Takže odpoveďou na Váš problém pomôžete aj nám ostatným čitateľom tohto webu, ktorých sú už stovky. Počet čitateľov stránok ww.strelcom.sk už dávnejšie prekročil 500, z celého Slovenska.

Ďakujem všetkým, ktorí sa zapoja do diskusie a takto rozumne využijú čas, ktorí nemôžu stráviť na strelnici.

Poprosím Vás, aby ste prispievali ku konkrétnemu problému vo vlákne toho problému, vždy ako "reagovať", nie zadať vždy príspevok na vrchu diskusie, lebo tak zakladáte v skutočnosti nové vlakno, potom  bude ťažšie orientovať v odpovediach na konkrétny problém.

Predtým ako napíšete svoj problém, poprosím Vás pozrite si príspevky nižšie, či už sa ten istý problém neriešil. Ak nie, všimnite si, že ku každému problému sa kladie dosť otázok, tak ak viete, v svojom popise skúste už odpovedať na tieto otázky:

1) Určite je mierenie v poriadku, mieridlá sú viditeľné ostro a sú zrovnané tak ako majú byť, aj pri tých " chybných výstreloch"?
2) Určite je poloha mieridiel v podriadku aj v čase výstrelu?
3) Určite je pažba taká, že pri mierení nie je potrená korekcia polohy mieridiel pomocou zápästia?
4) Určite je strelecký postoj taký, že pri mierení nie je potrená korekcia polohy mieridiel pomocou ruky alebo zápästia, nebodaj natočenia tela?
5) Nemá zbraň pri spúštaní "tendenciu" sa začať vychylovať do strany?
6) Bol až aj vyskúšana streľba na streleckom trenažéri, najlepšie zároveň s ostrou streľbou?
7) Aké je úroveň streleckých zručnosti? Bavíme sa o začiatočníkovi, alebo pokročilom strelcovi? 

8) O akej disciplíne sa bavíme, aká je značka  a model zbrane a  streliva?

9) O akej vekovej kategórii sa bavíme? juniorskej, dospeláckej alebo seniorskej?

 

 

So súhlasom autora zverejňujem metodiku od Egona Urbančoka, môžete si ju stiahnuť a používať pre Vašu potrebu. Ťoťo ďakujeme.

Súbory k článku

Galéria k článku

Anketa

Ste spokojný s prácou SSZ počas pandémie?




Výsledky hlasovania:
  • ÁNO: 6x  
    8%
  • NIE: 65x  
    92%

Diskusia

Pravidlá diskusie od 1. 5. 2020:

Zapojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následne po prihlásení sa.

NAHOR
Tento web používa súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií...