Registrácia / Prihlásenie
VOLUME PAUSE

Vráťme Slovenský strelecký zväz strelcom

HOME  »  Športová streľba  »  Ako začať so športovou streľbou?

Ako začať so športovou streľbou?

31.august 2021  |  Naspäť »

Už viackrát nás oslovili ľudia, ktorí mali záujem venovať sa športovej streľbe.

Ale sťažovali sa, že sa nevedia dostať k informáciám, k radám ako postupovať, že na emaily posielané na SSZ alebo niektorý z krajských výborov alebo klubov im nikto neodpovedal.

Že nevedia nájsť ucelený zdroj informácii, ktorý by im poskytol základné informácie týkajúce sa sytému prípravy, súťaži, čo je k športovej streľbe potrebné, čoho sa vyvarovať pri kúpe, čomu naopak venovať väčšiu pozornosť, kde strieľať, ako sa dostať do klubu, alebo ako si založiť vlastný klub, proste množstvo otázok, ktoré každý začiatočník logicky má. Samozrejme na internete je informácii o športovej streľbe veľa, každý si vie v podstate vybrať, ale sú to informácie rozkúskované a tažko sa dávaju dokopy, hlavne ľuďom, ktorí začínajú.

Už pred časom sme zriadili poradňu, ktorá sa týka aj týchto tém, ale pre rozbeh projektu Vráťme SSZ strelcom nebol čas poradňu dokončiť.

V tejto téme by sme teda vľavo od textu témy pridávali praktické rady pre začiatočníkov, ako aj článok od strelca, ktorý si len tento mesiac po zhliadnutí finále VzPi na OH v Tokiu povedal, že toto je šport, ktorému sa chce venovať a o 4 roky byť tiež na OH vo finále. Sľúbil, že sa s nami podelí o svoje skúsenosti ako začínal, ako zháňal informácie a možno budeme sledovať aj jeho cestu na OH.

Nie každý má ambície sa stať reprezentantom, väčšina ľudí sa venuje športovej streľbe ako svojmu (drahému) koníčku, ale každý privíta, ak si môže prečítať niečo zaujímavé, čo ho niekam posunie alebo aspoň utvrdí, že cesta ktorou sa vydal je dobrá a nevedie do slepej uličky.

 

Klub, ktorý rád privíta všetkých, ktorí hľadajú priateľské prostredie, prajných ľudí a možnosť získať ľudský prístup a poradenstvo

Náš partner na poli grafiky, reklamy

NAHOR
Tento web používa súbory cookie. Používaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií...